Kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, organizowana przez Policję oraz Fundację ITAKA, wprowadza uwagę na problem zaginionych dzieci w Polsce. Złożona z dramatycznych historii ofiar zaginionych, ma na celu zarówno wspieranie rodzin, jak i edukację społeczeństwa na temat zachowań w przypadku zaginięcia. 25 maja, w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, podświetlone na niebiesko budynki instytucji będą symbolem solidarności z tymi, którzy każdego dnia doświadczają braku informacji o swoich bliskich.
Kampania trwa od 12 do 25 maja i ma przypomnieć, że poszukiwania nie kończą się z upływem lat. Twórcy akcji podkreślają, że zaginione dzieci nigdy nie powinny być zapomniane. Przedstawiając statystyki, w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce zaginęło ponad 6300 dzieci, co wciąż pozostaje poważnym problemem. Najwięcej zaginięć dotyczy młodzieży w wieku 14-17 lat, ale również młodsze dzieci stają się ofiarami. Kampania ma na celu również zachęcenie świadków do przekazywania informacji, które mogą okazać się kluczowe dla rozwiązania sprawy.
W ramach kampanii zaprezentowane zostaną historie pięciorga zaginionych dzieci, a mieszkańcy będą mogli zobaczyć różne materiały edukacyjne w mediach społecznościowych. Dodatkowo, budynki urzędów w całym kraju zostaną podświetlone na niebiesko, a numer 116 000, jako europejski numer interwencyjny, zostanie wyświetlony na prominentnych lokalizacjach. Akcja ma na celu nie tylko przypomnienie o zniknięciach, ale także edukację w zakresie bezpieczeństwa oraz informowanie, jak reagować w sytuacjach zaginięcia dzieci. Każda rodzina czekająca na powrót zaginionego dziecka zasługuje na wsparcie, a kampania #zaginioneNIEzapomniane jest ważnym krokiem w stronę ich oczekiwań.
Źródło: Policja Będzin
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane przypomina o zaginionych dzieciach
Zobacz Także